ECLIPSION BEST STABILITY AWARD

Tennis.com z werdyktem! Power Cushion Eclipsion – Mistrzowska stabilizacja! 

Tennis Magazine jak co roku przyznawał nagrody w poszczególnych kategoriach. W najnowszym majowo/czerwcowym wydaniu amerykańskiej corocznej publikacji, testy przeprowadzono na 15 modelach butów. Pod lupą znalazła się strefa amortyzacji, elastyczność, potliwość, kierunkowość, waga, dopasowanie, stabilizacja oraz estetyka. Wyniki testów jednoznacznie potwierdziły, że Power Cushion Eclipsion jest liderem amortyzacji i stabilizacji stopy, co jest najważniejszą cechą buta sportowego.

eklypszyn

Technologie:

POWER CUSHION (3 LAYER)

3-warstwowy POWER CUSHION w porównaniu do systemu Power Cushion, który punktowo absorbuje energię na swojej powierzchni, nowy 3- warstwowy Power Cushion pochłania uderzenie poprzez trzy warstwy, materiału. Twardy wierzch i spód konstrukcji absorbuje o 30% więcej negatywnej energii dla większego komfortu i o 5% przyspiesza transfer energii wspomagając kolejny ruch. Miękka wewnętrzna warstwa, szybko powraca do swojego kształtu po absorpcji energii, konwertując ją następnie na siłę pomagającą graczom w kolejnych ruchach.

TOUGHBRID LIGHT

Tough Brid Light posiada te same właściwości co Tough Brid jednak jest o 11% lżejszy dzięki czemu powoduje znaczną redukcję zmęczenia nóg.

 

ROUND SOLE

Technologia Round Sole zapewnia szybką i lekką pracę nóg na korcie oraz gwarantuje maksymalny transfer energii na wykonywany ruch.

SYNCRO-FIT INSOLE

YONEX Synchro-Fit – wkładka pozwala na lepsze dopasowanie stopy do buta minimalizując straty energii. Zapewnia większą płynność ruchu oraz szybszą pracę nóg.

TOE ASSIST SHAPE

Duży palec ma wystarczająco dużo miejsca by dostosować się do buta. Część śródstopia zabezpiecza przed niekontrolowanymi skrętami, a pięta dopasowuje się do wiązania i przestrzeni by zachować komfort przy jednoczesnym usztywnieniu.

SEAMLESS DESIGN

Bezszwowa konstrukcja zapewnia naturalny komfort oraz lepsze dopasowanie do stopy eliminując obtarcia podbicia stopy.

ENHANCED MIDSOLE

Zapewnia wysoką elastyczność oryginalnej podeszwy buta. Kluczowe obszary zostały dodatkowo wzmocnione zapewniając większą odporność oraz stabilność.

POWER CUSHION ECLIPSION to but wybierany przez najlepszych tenisisów na świecie. Światowy numer 3 Stan Wawrinka (VCORE Duel G 97), Martina Hingis (EZONE DR 100POLYTOUR FIRE 125/POLYTOUR PRO 125), czy Leander Paes (VCORE SV 100POLYTOUR SPIN 125).

“W tenisie nigdy nie wiesz, jaki będzie twój następny ruch dlatego stabilizacja jest tak bardzo ważna. Pewność idealnej amortyzacji i stabilizacji stopy pozwala mi grać na 110% swoich możliwości.” – Stan Wawrinka